Jack Daniel’s

nie wiem jak bardzo naiwne może się wam to wydać i jak infantylnie może to dla Was zabrzmieć, ale człowiek myślący i jako tako obiektywny wobec siebie, stara się być (moim skromnym zdaniem) bezinteresowny. i co?! i zazwyczaj takiemu człowiekowi nic z tego nie wychodzi. nie bez znaczenia jest tu wyrażenie „stara się być”. bo zamiast po prostu być bezinteresownym to się stara. a robiąc tak, idzie z samym sobą na układy, przymyka oko i wiele rzeczy sobie wybacza, obniżając poziom wymagań wobec siebie. chwilę potem orientuje się (albo nie, o zgrozo) taki człowiek, że nie potrzeba mu nic więcej poza snem, posiłkiem i facebookiem.
ciężko jest być bezinteresownym, bo pomimo założeń jakie niesie „bezinteresowność” podświadomie liczymy na rewanż i odwdzięczenie się w stopniu zbliżonym lub nawet i wyższym. takie to chyba są te nasze szczere, bezinteresowne gesty.

oczywiście uogólniam i sądzę, że ci prawdziwi bezinteresowni się nie obrażą.

dlaczego w ogóle o tym piszę? bo ostatnio na własnej skórze doświadczyłem bezinteresowności, z którą co najzabawniejsze spotykamy się przeważnie przy okazji kontaktu z osobami obcymi lub świeżo poznanymi. później już o to ciężko.

Reklamy
  • Nieobrażony głupi
  • Grudzień 3rd, 2011

  Pozwolę się wtrącić:)

  Wydaje mi się, że za bardzo kombinujesz. Zdarza Ci się coś, załóżmy, że miłego, a Ty zamiast czerpać z tego radość, tak po prostu, dla samego faktu uśmiechu na twarzy, który jest tak ważny i znikomy w tych czasach, próbujesz wszystko ubierać w otoczki, wyjaśniać, szukać sensu, którego niema. Najnormalniej w świecie kombinujesz. Stestuj ten smak myśląc o tym, co cieszy Twój umysł, tak… jak najzwyklej;)

 1. At this moment I am going to do my breakfast, when having my breakfast
  coming yet again to read more news.

 1. Listopad 11th, 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: